Gyertyagyújtás és adventi ökumenikus imádság volt a Hősök terén
Közügy
2022. nov. 28.

Gyertyagyújtás és adventi ökumenikus imádság volt a Hősök terén

Adventi szabadtéri gyertyagyújtó ünnepet tartottak november 26-án a Hősök terén

Városunk hagyományos rendezvényén, amely a várakozás időszakának meghitt közösségi ünnepe, Fejes Csaba plébánia kormányzó, Pungur Béla lelkész és Klimentné Ferenczy Andrea lelkészasszony hívta ökumenikus imádságra a dorogiakat.

Az ünnep fényét a gyertyák százainak fénye emelte, majd meggyúlt városunk adventi koszorúján is az első láng.

A szabadtéri misét követően a Közösen Dorogért Egyesület tagjai kínálták a résztvevőket forralt borral és teával, a városi rendezvény hagyományaihoz híven. Korábban, két évtizeden keresztül a Vállalkozók Egyesülete vendégelte meg a résztvevőket a forró italokkal.

Az advent hagyományos rendezvényét követően Dorogon számos színes programot kínálnak majd közösségi színtereink a várakozás időszakában.