Energiaracionalizálási program indul városunkban
Közügy
2023. febr. 14.

Energiaracionalizálási program indul városunkban

Elfogadta Dorog Város Képviselő-testülete az idei évre vonatkozó, óvatos költségvetést

A költségvetés szerint az önkormányzat 2023-ban mintegy 5,26 milliárd forintból gazdálkodhat. A www.dorog.hu-n elérhető a részletes dokumentum a költségvetés mellékleteiről, melyben szerepelnek az idei beruházási, fejlesztési tervek. 

 

A városvezetés energiaracionalizálási programot hirdetett, amelynek keretében megvizsgálják, hogy egyes közintézmények  hogyan válhatnak le a távhő-rendszerről. Ennek érdekében az energiahatékonyság jegyében átalakítanák a Dr. Mosonyi Albert Gondozási Központ, a Gáthy Zoltán Városi Könyvtár, a Hétszínvirág Óvoda, a Nipl Stefánia Uszoda fűtési rendszereit.

 

Kisebb átalakítások várhatók idén a gyermekorvosi rendelőnél. A költségmegtakarítás jegyében szeretnék kicserélni a Buzánszky Jenő Labdarúgó Stadion reflektorjait is. A Petőfi Sándor Óvodában energetikai korszerűsítést terveznek, kicserélnék a nyílászárókat, illetve szigetelnék az épületet. A művelődési házban felújítanák a Furlán-üvegablakot, illetve a táncterem aljzatburkolatát.