Nagyszerű Benkó-koncert, könyvbemutató és Zenepavilon átadó a világnapon
Kultúra
2015. okt. 3.

Nagyszerű Benkó-koncert, könyvbemutató és Zenepavilon átadó a világnapon

Október 1-je a Zene Világnapja. Sokszínű programsor várta az érdeklődőket október első hétvégéjén. A dorogi születésű Lencsés Lajos, világhírű oboaművész bemutatta A zene és Dorog című könyvét, amelyet Dorog Város Önkormányzatának támogatásával készített, Lévay Jenő grafikusművész képszerkesztővel. Az elmúlt évtizedekben számos kiváló muzsikus, énekes indult az országos, sőt a világhírnév felé városunkból. Zeneiskolánk több mint 60 éves, bányászzenekarunk tavaly ünnepelte 125. születésnapját. lencses_lajos_dedikalmsolata.JPG                                 Az idén pedig 90 éves az ünnepre felújított Zenepavilonunk, amely 1925-ben, Gáthy Zoltán tervei alapján készült el. A mozgalmas, zenés évtizedeket mutatja be az a zenetörténeti kiállítás, amelyet A zene és Dorog című könyv inspirált és a Gáthy Zoltán Városi Könyvtár és Helytörténeti Múzeumban nyílt. Lencsés Lajos bemutatta a megnyitón a nemrégiben elkészült, a kiadványhoz szintén szorosan kötődő CD-jét is, amelyen Kálvin Balázzsal és Ábrahám Mártával muzsikál.

pavilon_tadmsolata.JPG
A 90 éves Zenepavilon átadó ünnepén a Dorogi Német Nemzetiségi Kulturális Egyesület Bányászzenekara indulókkal fűszerezett térzenét adott, majd dr. Tittmann János, városunk polgármestere mondta el köszöntő beszédét: - A zene alkotója, előadója és hallgatója világában egyszerű szabályok szerint zajlik az élet. A tehetség és a tudás, a birtoklás és bitorlás, az érték és az élvezet viszonyrendszereinek harmóniájában helyükre kerülnek a dolgok. A zene sokat segít abban, hogy jobbá váljunk - hangsúlyozta, majd Dorog gazdag zenei életéről beszélt a megnyitó résztvevőinek. A zeneszeretőket a világhírű Benkó Dixieland Band várta a művelődési házban. Benkó Sándor 75. születésnapja alkalmából kedves gesztussal, egy kottás-tortával köszöntötte Dr. Tittmann János, majd a zenészek nagyszerű koncertet adtak. Az elmúlt 65 bányászév alatt immár 14. alkalommal tértek vissza hozzánk. Nagy sikerüket látva, reméljük nem utoljára!

dixieland.JPG