színTÁRLAT a Gáthyban - Ismét bemutatták az elmúlt év mûvészi termését az iskolák
Apr 18, 2017

A Dorogi Magyar-Angol Két tanítási nyelvû és Sportiskolai Általános Iskola Mûvészeti Munkaközössége idén immár hatodik alkalommal szervezte meg a három iskola rajzszakköreinek közös kiállítását. A kiállításon az iskolaegységekben tanórai és szakköri keretekben folyó képzőmûvészeti tevékenység bemutatására vállalkoztak ismét az előző tanév legsikeresebb munkáin keresztül. Az eddigi kiállítások minősége is igazolja, hogy érdemes minden évben megszervezniük a bemutatót, melynek színvonalát most már második évben emeli a helyszín, a felújított Gáthy Zoltán Városi Könyvtár emeleti galériája. A színTárlat címet viselő kiállítás május elejéig tekinthető meg a könyvtárban.

absztrakt.JPG
- Különleges helyzetben van Dorog, hiszen mindhárom iskolájában olyan rajztanár irányítja a munkát, aki maga is kiállító, alkotó mûvész, és ha kicsit visszamegyünk az időben, ez régebben sem volt másként - mondta a kiállítás megnyitóján Sitku Pál főigazgató. - Talán ennek is köszönhető Dorog országosan is ismert és elismert mûvészeti élete, melyet az itteni alkotókörökből, iskolai rajzszakkörökből kikerült, elkerült alkotómûvészek sok-sok generációja öregbített, illetve a három rajzszakkör különböző pályázatokról évente elhozott díjainak mennyisége. Mert ezek a szakkörök rendkívül sikeresek, és rendkívül népszerûek a tanulók körében. Elég, ha a kiállítók előzetes válogatás után megmaradt így is impozáns névsorát megtekintjük. Köszönthető ez a szakkörvezetők elhivatottságán, és szakértelmén túl a technikák változatosságnak is, amelyek magával ragadják az alkotókörösök fantáziáját. Gondoljunk a különböző festő (pasztell, akvarell, tempera ...) és grafikai (ceruza, szén, tus, pác, ...) technikák mellett a makettkészítésre, amelyek a Zrínyi alkotókör munkáját dicsérik, a Petőfisek kiváló fotóira, illetve a tûzzománcra, amellyel az Eötvös alkotókör mindig a díjazottak között szerepel a Diákalkotók Országos Zománcmûvészeti Biennáléján.

bsztarkt.JPG
A kiállított munkák témában is rendkívül szerteágazóak. Találunk itt illusztrációkat, stílusgyakorlatokat, tanulmányrajzokat, színtani kutatásokat, egyéni kreatív megoldásokat egyaránt. Jelentős részük különböző pályázatok díjazott munkái, még ha nem is teljes a kép, hiszen nem minden pályázatról érkeznek vissza a beadott alkotások. Nagy örömünkre szolgál, hogy ismét megmutathatjuk Dorog kiállításlátogató közönségének tevékenységünket.
Következzék a kiállítók névsora:

Eötvös iskola
1. Róth Edina
2. Gazda Nikolett
3. Mihalovits Panka
4. Zibák Fanni
5. Kara Noémi
6. Limpár Csenge
7. Mile Sára
8. Kovács Fanni
9. Szabó Dorka
10. Kónya Kata
11. Gubala Sarolta
12. Szakács Rebeka
13. Raffai Klaudia
14. Füssy Adél
15. Holop Levente
16. Dávid Réka
17. Kesselyák Boglárka
18. Menárik Adrienn
19. Ambrus Csenge,
20. Pintér Veronika,
21. Tóth Csilla
22. Árkosi Klaudia,
23. Balatoni Elizabet,
24. Bartus Kinga,
25. Fehér Orsolya,
26. György Eszter,
27. Kele Petra,
28. Tóth Anna
29. Bagó Liliána,
30. Giczi Laura,
31. Fehér Dorottya


Petőfi iskola

1. Karcz Dóra
2. Szax Barbara
3. Yousif Dzsemila
4. Török Klaudia
5. Billinger Natalie
6. Papp Henrietta
7. Kakucsi Renáta
8. Babai Ádám
9. Kőszegi Rebeka
10. Vodicska Maja
11. Bakk Eszter
12. Schweitzer Fanni
13. Pázmándi Bence
14. Rajna Kevin
15. Székely Réka
16. Ráczki Melinda

 

Zrínyi iskola

1. Fülöp Noémi
2. Takács Sára
3. Kruska Nándor
4. Kővári Barna
5. Vörös Attila
6. Paul Adrienn
7. Kovács Vanda
8. Papp Zsófia
9. Szezech Bora
10. Demeter Kata
11. Bohner Laura
12. Sajtos Liliána
13. Németh Dominika
14. Szezech Hanna
15. Nagy Zsófia
16. Meixner Tamara
17. Csizmadia Dóra
18. Ghete Gergő
19. Barina Alexa
20. Bor Szonja
21. Kele Nikolett,
22. Partos Dorka,
23. Kovács Márton,
24. Vörös Attila
25. Dombrády Bence,
26. Bohner Eszter,
27. Kele Nikolett,
28. Lieber Marcell,
29. Polefkó Andrea